„Trzeba chronić dzieci przed szkodliwymi ideologiami i kuriozalnymi treściami” Myśleliśmy, że prezydent chce w końcu zająć się rozdziałem kościoła od państwa. Niestety myliliśmy się.

Podziel się artykułem:

Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda był gościem „Rozmów niedokończonych” na antenie TV Trwam i Radio Maryja. Prezydent zabrał głos między innymi w sprawie związków partnerskich i małżeństw jednopłciowych, rozwiewając nadzieje daną na początku lutego, kiedy twierdził, że rozważyłby podpisanie takiej ustawy, umożliwiającej zawieranie  związków partnerskich.

Trzeba chronić dzieci przed szkodliwymi ideologiami i kuriozalnymi treściami”

Myśleliśmy, że prezydent chce w końcu zająć się rozdziałem kościoła od państwa. Niestety myliliśmy się.

Małżeństwo to związek jednej kobiety i jednego mężczyzny, kobiety i mężczyzny mówiąc krótko. I taką rodzinę powinna wspierać polskie państwo. (…) Nic innego małżeństwem być nie może, ani niczym podobnym do małżeństwa.

(…)

Dopóki będę prezydentem absolutnie żadna zmiana tutaj nie nastąpi

Prezydent stwierdził :

Takie przekonania ma zresztą chyba większość społeczeństwa. Trzeba chronić dzieci przed szkodliwym ideologiami i treściami, które są kuriozalne. Ja nie mam tutaj żadnych wątpliwości, jaka polityka powinna być prowadzona. A to, że są ludzie o poglądach nie lewicowych nawet, tylko lewackich – bo lewicowe poglądy przede wszystkim prospołeczne – są w wielu miejscach… No, mamy demokrację, można mieć takie poglądy. Natomiast my przed realizacją pewnych ideologii, wcielaniem ich w życie musimy się bronić .

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz