Katyń, Smoleńsk, wybory! Kto leci, kto zostaje?

Podziel się artykułem:

Jak dowiadujemy się z onet.pl do Katynia i Smoleńska polecą prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także premier Mateusz Morawiecki. Andrzej Duda nie dostał pozwolenia z Nowogrodzkiej… jeszcze?

Oficjalne obchody upamiętniające 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej, w której zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 członków polskiej delegacji, odbędą się 10 kwietnia w Rosji. Połączone zostaną one z uroczystościami upamiętniającymi 80. rocznicę mordu polskich oficerów w Lesie Katyńskim.

Politycy PIS z prezesem na czele, kochają wręcz wykorzystywać Katyń, a teraz Smoleńsk do celów politycznych. Szczegółowa analiza tzw. listy obecności Lecha Kaczyńskiego wyraźnie pokazuje , że do podróży do Katynia byłą głowę państwa skłaniały wyłącznie wybory. Gdy w Polsce nie trwała żadna kampania, prezydent Kaczyński nie brał udział w uroczystościach związanych ze zbrodnią katyńską lub napaścią ZSRR na Polskę na miejscu.

Tym bardziej dziwi, że właśnie podczasz trwającej kampanii prezydenckiej, prezes nie pozwala lecieć Andrzejowi Dudzie. Być może prawdą jest to, że Jarosław Kaczyński woli aby Duda przegrał wybory.

Z drugiej strony być może na Nowogrodzkiej rozpisywany jest jakiś inny scenariusz i być może prezydent poleci na obchody do Katynia i Smoleńska.

Żródła: onet.pl, NaTemat.pl

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz