Irlandzkie miasto Fermoy rozwiązuje umowę o partnerstwie z miastem Nowa Dęba. Winna uchwała „Strefa wolna od LGBT”

Podziel się artykułem:
  • 2.9K
    Udostępnienia

Fermoy w Cork ma zawiesić lub zakończyć umowę o partnerstwie z miastem w Polsce, które ogłosiło się „strefą wolną od LGBT„.

Foto: Nowa Dęba-wikipedia

Nowa Dęba jest jedną z około 100 polskich gmin, które podjęły uchwały przeciw „ideologii LGBT” i „propagandzie”.

Aktywiści w Polsce stworzyli teraz „Atlas nienawiści”, który pokazuje, że około jedna trzecia kraju to obecnie „Strefa wolna od LGBT” – obszar wielkości Węgier [około 93 km² – Irlandia to około 84 km²].

Miasto Fermoy sprzeciwia się takiemu posunięciu i stara się zerwać umowę partnerską z Nową Dębą.

Radny Noel McCarthy, członek komitetu miast partnerskich Fermoy, ma podnieść tą kwestię na posiedzeniu rady hrabstwa Cork w celu rozpoczęcia procesu zawieszenia lub zerwania więzi z polskim miastem:

Dyskryminują społeczność LGBT. (…). Tutaj w Irlandii uznajemy małżeństwa homoseksualne i nie dyskryminujemy żadnej społeczności LGBT ani żadnej innej społeczności w tym zakresie.

Zajmiemy się tą sprawą, i postąpimy jak miasto francuskie, które już zerwało więzi partnerskie z Nową Dębą


McCarthy powiedział w programie C103’s Cork Today Show.

Radny powiedział, że ostateczna decyzja w tej sprawie należy do rady hrabstwa Cork, ale podkreślił, że ważne jest przeciwdziałanie dyskryminacji:

Musimy wspierać mniejszości. Nie można nikogo dyskryminować i myśleć, że nikt nie zauważy i nie zareaguje. Chcę wyrazić uznanie dla Komitetu ds. Partnerstwa za zajęcie tego stanowiska i proszę nas jako radnych wraz z moimi kolegami, żebyśmy zrobili kolejny krok, kończąc lub zawieszając nasze powiązania z Nową Dębą.

Polska jest jednym z zaledwie sześciu krajów europejskich, które nie zalegalizowały jeszcze małżeństw homoseksualnych. Unia Europejska już potępiła utworzenie „stref wolnych od LGBT”.

W ubiegłym roku badanie Uniwersytetu Warszawskiego wykazało, że dwie trzecie osób LGBT w kraju doświadczyło przemocy psychicznej lub fizycznej. 70% nastolatków LGBT w Polsce przyznało się do myśli samobójczych.

Źródło: Irish Examiner

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 2.9K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz