Piaseczno, XXI wiek. Radni PIS wszędzie widzą diabła. Walka o dusze rozpoczęta!

Podziel się artykułem:

Billie Sparrow to blogerka, która ma zamiar odwiedzić Piaseczno. Solą w oku członków partii Kaczyńskiego są treści jakie zamieszcza w internecie.

Foto: Facebook

Na swoim blogu przekonuje, że lekcje religii powinny się obywać poza szkołą. Przecież tylko Szatan mógł! Prawda?

Najstraszniejszy jednak okazał się plakat promujący spotkanie. Na plakacie promującym przyjazd Billie Sparrow do Piaseczna widnieje „satanistyczny symbol”. I na nic zdają się tłumaczenia, że znak ten w języku migowym oznacza „kocham Cię”. Nie ma w Piasecznie miejsca na takie satanistyczne przejawy miłości!

Poniżej przedstawiamy pełną treść interpelacji złożonej przez radnych Prawa i Sprawiedliwości (pisownia oryginalna). Uwaga czytasz na własną odpowiedzialność… dasz radę bez śmiechu?

Szanowny Panie Burmistrzu moją interpelację piszemy na prośbę mieszkańców, którzy są zaniepokojeni przez Centrum Multimedialne w Piasecznie treści o podłożu okultystycznym. Jeden z mieszkańców Pan …….. który zgłosił mi sprawę zauważył, że na plakatach reklamujących przyjazd młodzieżowej blogerki do Piaseczna widnieje satanistyczny symbol, który propaguje wspomniana osoba. Wydarzenie odbywa się w ramach realizacji budżetu obywatelskiego.

W dniu dzisiejszym odbyłam telefoniczną rozmowę z jedną z pracownic biblioteki, która poinformowała mnie, że to ona odpowiada za wywieszenie tych plakatów reklamowych. Pracownica biblioteki zaczęła mnie przekonywać, że to co pokazuje blogerka wcale nie musi nie musi oznaczać to co oznacza, tylko coś innego np. słowo w języku migowym a w ogóle to przecież wszyscy powinni być zadowoleni ponieważ mogły być zaproszone dużo bardziej kontrowersyjne osoby, bo były takie pomysły a odrzucono je.

Przyjęto też tłumaczenie, że w rzeczywistości to nie jest symbol satanistyczny i okultystyczny co jednak całkowicie kłóci się ze stanowiskiem Kościoła w tym temacie. Chciałabym jako radna zwrócić uwagę na to, aby w przyszłości wydawanie gminnych pieniędzy odbywało się z większą rozwagą co do treści jakie mają być dzięki tym pieniądzom propagowane.

Żyjemy w państwie katolickim, w którym zdecydowana większość społeczeństwa sprzeciwia się jednoznacznemu propagowaniu symboli związanych z okultyzmem. Ta sama blogerka Billie Sparrow, przekonuje na swoim profilu, że lekcje religii nie powinny odbywać się w szkole.

Na koniec zapytuję więc „czy na gminne instytucje w dalszym ciągu będą brały udział w podobnych przedsięwzięciach?”. Nasz mieszkaniec jest ojcem kilkuletniego dziecka, które brało udział w gminnych zajęciach „Zima w mieście”. Niestety na skutek wspomnianych działań ojciec dziecka skarży się, że jego dziecko jest narażone na oglądanie wspomnianych treści.

Jako radna uważam, że sama inicjatywa realizacji budżetu obywatelskiego jest bardzo potrzebna jednak należy zwrócić szczególną uwagę na co przeznaczane są gminne pieniądze; na co wielokrotnie już zwracałam uwagę.

Źródło: faktyimity.pl

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz