Bezcenne porady szefowej sanepidu w Słubicach [Wideo]

Podziel się artykułem:
  • 365
    Udostępnienia

Jak się chronić przed koronawirusem COVID-19? Najlepsze porady dostarczyła nam Jadwiga Caban-Korbas, szefowa sanepidu w Słubicach.

Jadwiga Caban-Korbas, szefowa sanepidu w Słubicach w związku z koronawirusem radzi, by się nie całować. Fot. screen z koscierzyna24.info

Na początku wystąpienia przekazała informacje na temat stanu zdrowia pacjenta zdiagnozowanego pozytywne na obecność koronawirusa.

Sytuację mamy dobrą, dalej to twierdzę. Mamy jeden przypadek zdiagnozowany pozytywnie. (…) Przez cały czas się martwiłam, czy ten pacjent przeżyje 

mówiła Jadwiga Caban-Korbas podczas konferencji prasowej. Nagranie z jej wystąpieniem opublikował portal koscierzyna24.info.

Dowiadujemy się również, że pacjent:

on już się na tyle dobrze poczuł, że zaczął się odgrażać

Ciekawiej zrobiło się dopiero w momencie, gdy Caban-Korbas zaczęła udzielać Polakom rad, dotyczących sytuacji z koronawirusem.

 Nie całujcie się z nikim, kto wykazuje objawy infekcyjne i nie jest mężem. A nawet może i z mężem też nie, bo po co chłop ma się zarazić 

Ostrzega pani dyrektor i dodaje, żeby nie pluć na ulicy, bo:

w galaretowatej plwocinie wirus może kilka godzin przetrwać, aż ona nie wyschnie

Zresztą przekonajcie się sami!

Nie wszystkim zachowanie pani dyrektor się spodobało. Lubuski Inspektor Sanitarny zwrócił się do Starosty Powiatowego o natychmiastowe odwołanie Inspektora w Słubicach z zajmowanego stanowiska.

Oto stanowisko Starostwa Powiatowego w Słubicach dotyczące wczorajszej wypowiedzi Dyrektor Słubickiego Sanepidu Pani Jadwigi Caban-Korbas:

Wypowiedzi nie dyskwalifikują szerokich kompetencji doświadczonego pracownika, który kieruje Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Słubicach prawie od 30 lat. Oczywiście, starosta wraz z zarządem powiatu spotkają się panią dyrektor, przeprowadzą z nią rozmowę, ale podejmowanie jakichkolwiek pochopnych decyzji kadrowych pod presją oraz w okolicznościach, w jakich znalazł się powiat słubicki w związku z pojawieniem się koronawirusa, byłoby nieodpowiedzialne

Źródło: koscierzyna24.info

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 365
    Udostępnienia

Dodaj komentarz