Kangur Matematyczny wyskoczył z Polski, został przegnany przez religijnych patriotów z palmami i pocztówkami.

Podziel się artykułem:

Konkursy ważne w rekrutacji do liceum: zniknął Kangur Matematyczny, pozostały konkursy religijne.

Kangur Matematyczny to międzynarodowy konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs wywodzi się z Australii. Od 1999 roku, pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji „Kangur bez granic”. W Kangurze bierze udział około 30 krajów. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów.

Jak donosi Gazeta Wyborcza, Mazowieckie Kuratorium Oświaty poinformowało, które konkursy będą brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich na terenie województwa. Kuratorium zrezygnowało m.in. z Kangura Matematycznego. Uczniowie będą za to wciąż wyróżniani za udział m.in. festiwalu piosenki religijne. 

Informację o obowiązującym wykazie podpisał Krzysztof Wiśniewski, wicekurator mazowiecki. Chodzi o listę konkursów, za które będą przysługiwały dodatkowe punkty w rekrutacji do liceów, czy techników. Wcześniej na obowiązującej liście było ponad tysiąc konkursów, które były brane pod uwagę, podczas gdy w innych polskich województwach ich liczba była sporo mniejsza – ok. 200.

Uwaga punkty można uzyskać  za wyróżnienia na festiwalu patriotycznym i piosenki religijnej, w konkursie na śpiewanie pastorałek i kolęd, na palmę i pocztówkę wielkanocną, a także w karaoke z Beatlesami. 

Quo Vadis Polsko!

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz