W Kościele katolickim nadal brak chęci naprawy! Abp Sławoj Leszek Głódź nie zostanie odwołany!

Podziel się artykułem:
  • 975
    Udostępnienia

Abp Sławoj Leszek Głódź /Lukasz Dejnarowicz /Agencja FORUM

W listopadzie i grudniu świeccy archidiecezji gdańskiej, organizowali protesty przed siedzibą kurii. Domagali się odwołania arcybiskupa, który ich zdaniem ukrywał przypadki pedofilii, których mieli dopuścić się niektórzy księża z diecezji. Pisali w tej sprawie listy do nuncjusza abp. Salvatore Pennacchio z prośbą o spotkanie i wyjaśnienie sprawy.

Po tym jak wierni archidiecezji gdańskiej nie otrzymali odpowiedzi, postanowili zorganizować pod koniec lutego protest „Dość przemilczania Prawdy” pod siedzibą Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie.

Nuncjatura odpowiedziała na apel grupy katolików, którzy chcieli spotkania z abp. Salvatore Pennacchio w sprawie metropolity gdańskiego abpa Leszka Sławoja Głódzia. Przekazano, że nuncjusz jest gotowy na spotkanie podczas prywatnej audiencji „z dwiema, trzema zaufanymi osobami” i bez udziału mediów. Odbędzie się ono 2 marca w Warszawie.

Abp Sławoj Leszek Głódź nie ma sobie nic do zarzucenia i atakuje „Wprost”.

Jak podał w poniedziałek tygodnik „Wprost”, Watykan wyznaczył obserwatora, który ma przekazać Stolicy Apostolskiej raport na temat nieprawidłowości w diecezji gdańskiej. Powodem miały być skargi 16 księży, którzy w liście skierowanym do nuncjusza abp. Salvatore Pennacchio napisali, że są ofiarami mobbingu ze strony metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia.

„Po raz kolejny został przeprowadzony przez niektóre media brutalny atak na moją osobę. W używanej przez nie narracji w sposób wyraźny uwidaczniają się próby podjudzania opinii publicznej do nienawiści względem mnie przez stosowanie manipulacji i rozpowszechnianie niesprawdzonych informacji.

Arcybiskup zapewnia też, że nie ukrywał i nie zbagatelizował żadnych doniesień o przypadkach molestowania.

„Chcę podkreślić, że nie wykazałem żadnej opieszałości w sprawie jakichkolwiek duchownych, którzy dopuścili się przestępstwa. Prowadzone są one zgodnie z procedurami określonymi przez Stolicę Apostolską i Konferencję Episkopatu Polski” – napisał w oświadczeniu.

„W związku z tym, że moje bezpieczeństwo i życie zostało zagrożone, a także stan mojego zdrowia spowodowany chorobą nowotworową nieustannie się pogarsza, będę zmuszony wystąpić na drogę działań prawnych. Taką możliwość otwiera przykład św. Pawła Apostoła, który w sytuacji zagrożenia życia skorzystał z obwiązującego wówczas prawa (zob. Dz 25,1-12)”.

Źródło: fakty.interia.pl

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 975
    Udostępnienia

One thought on “W Kościele katolickim nadal brak chęci naprawy! Abp Sławoj Leszek Głódź nie zostanie odwołany!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: