Im krótsze kolejki do konfesjonałów, tym dłuższe do gabinetów psychoterapeutycznych. Sumienia nie można do końca zagłuszyć. Tylko Jezus jest w stanie uzdrowić duszę.

Podziel się artykułem:

Proboszcz z Chojnic ks. Janusz Chył najwidoczniej nie wie bądź nie rozumiem czym jest spowiedź. Jego tweet jest nie tylko głupi, ale może zrobić krzywdę wierzącym, którzy po jego przeczytaniu  uznają, że spowiedź święta jest alternatywą dla psychoterapii. Uwaga! Nie jest!

W gabinetach psychoterapeutycznych nie chodzi o sumienie, tylko o traumy, dyskomfort, smutek, żal, urazy, rany, lęki, etc.”.

Ks. Chyła znany z wygłaszania kontrowersyjnych opinii za pośrednictwem mediów społecznościowych ostatnio zasłynął z wypowiedzi w kontekście rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

– Faktem jest, że każdy człowiek, który odrzuca Boga i Jego Prawo, zdolny jest do największych podłości i zbrodni – stwierdził duchowny.

Innym razem zaatakował mniejszości seksualne:

– Sprzeciwiliśmy się ideologii komunistycznej, a następnie nazistowskiej. Obecna nasza misja to sprzeciw wobec ideologii LGBT. Chyba już taką rolę mamy w Europie i świecie. (…) Jako Kościół w Polsce mamy misję wobec Europy. Największe skłonności do bezkrytycznego przyjmowania ideologicznych nowinek mają osoby wewnętrznie wyobcowane i wykorzenione z dobra, prawdy i piękna.

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz