Rzymskokatolicka diecezja w Harrisburgu w stanie Pensylwania złożyła wniosek o upadłość. Przyczyna to pedofilia!

Podziel się artykułem:

Polska, a zwłaszcza polskie organy ścigania i sądownicze powinny wziąć przykład z kolegów z USA. Amerykanie nie patyczkują się z księżmi-pedofilami. Do sądów zgłaszają się ich kolejne ofiary, a kwoty odszkodowań dla nich liczone są już w niektórych diecezjach w dziesiątkach milionów dolarów.

Biskup Ronald Gainer ogłosił bankructwo swojej diecezji. Zrzut ekranu z YouTube.com / PennLive.com

Tak wygląda sytuacja diecezji w Harrisburgu, która, jak podaje Fox News, nie miała wyboru i musiała ogłosić bankructwo.Rzymskokatolicka diecezja w Harrisburgu w stanie Pensylwania złożyła wniosek o upadłość. Miesiąc wcześniej musiała ona wypłacić odszkodowania ofiarom księży-pedofilów ze swoich parafii opiewające na łączną kwotę 12 milionów dolarów.

Do tej pory diecezja podpisała ugody ze 111 osobami, ale szacuje się, że może się do niej zgłosić w tej sprawie kolejne 200. To właśnie strach przed kolejnymi procesami popchnął hierarchę diecezji do działania.

– Nie mieliśmy innej drogi do zapewnienia przyszłości naszej diecezji niż bankructwo związane z reorganizacją – powiedział Fox News biskup Ronald Gainer. Po ogłoszeniu bankructwa okazało się, że diecezja jest zadłużona na przeszło 50 milionów dolarów.

Do tej pory bankructwo ogłosiło 22 diecezji i zakonów w Stanach Zjednoczonych.

Tymczasem w Polsce kwestia walki z pedofilią w Kościele wydaje się stać w miejscu. Nawet tak głośne filmy jak „Kler” czy „Tylko nie mów nikomu”, które opisywały księży-pedofilów, nie wpłynęły zbytnio na polskich hierarchów oraz organy ścigania.

Źródło: Fox News.

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz