Wiedzieliście, że gdyby nie PIS to Polski już by nie było, a Tusk to hitlerowiec?

Podziel się artykułem:
  • 25.7K
    Udostępnienia

Podróż w głąb umysłu wyborcy PIS.

Autorami i pomysłodawcami „Przystanku Polska” są dziennikarze Onetu: Kamil Dziubka, Daniel Olczykowski i Janusz Schwertner. W podróży po Polsce towarzyszyli im fotograf Maciej Krüger oraz operatorzy: Michał Karaszewski oraz Krzysztof Sójka. Reporterzy przyjrzeli się, jak wygląda Polska w mniejszych miastach i na wsiach.

„Jeszcze trochę to by Polski nie było” . Wyborcy PiS w Zbuczynie opowiadają nam, za co najbardziej cenią partię Jarosława Kaczyńskiego

– Panowie, chodźcie. Coś wam pokażę – zaczepia nas Zbigniew, na oko przed siedemdziesiątką. W rękach trzyma zwinięty w rulon sfatygowany zeszyt. Kiedy go otwiera, na pożółkłych już nieco kartkach w kratkę widać z mozołem wypisane niebieskim długopisem zdania. – Wiersze piszę, żona zresztą też. Czasem jak do siebie w domu mówimy, to też rymujemy – chwali się.

– Tygodniami to pisałem. Myślałem, że uda mi się to wyrecytować jemu (Kaczyńskiemu, przyp. red), ale za dużo ludzi było. Nie dopchałem się – tłumaczy Zbigniew.

Pytamy poetę Zbigniewa, skąd taka niechęć do Platformy i byłego premiera. – Tusk? Hitlerowiec. Nie ma o czym mówić. On teraz w Brukseli, a ci inni z PO do Unii nadają. Bruździli i brużdżą. Tacy są – oskarża.  I dodaje: – Panie, to złodzieje byli. Wie pan, jakie biedne dzieci były? Zarobki były niskie. Na życie tylko ludzie zarabiali i nic więcej. To nie Warszawa, że za tę samą robotę cztery razy więcej się dostaje. 

– Jest! – krzyczy starsza pani. Na scenę wchodzi długo wyczekiwany gość specjalny. – Jarosław! Jarosław! – skanduje Zbuczyn. Wiwaty trwają długo. Wreszcie prezes PiS dochodzi do głosu. – Bardzo się cieszę, że mogę tutaj być u państwa na tych pięknych, takich typowo polskich terenach. Terenach, na których pracują rolnicy, abyśmy mogli żyć, mogli jeść. To bardzo ważne. To w dziejach naszego narodu zawsze było ważne. I to w dalszym ciągu jest bardzo ważne!.

Warto zobaczyć ten ciekawy multimedialny reportaż.

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 25.7K
    Udostępnienia

2 thoughts on “Wiedzieliście, że gdyby nie PIS to Polski już by nie było, a Tusk to hitlerowiec?

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: