40 mln zł – tyle z budżetu państwa trafi do kościelnej kasy

Podziel się artykułem:
 • 112.6K
  Udostępnienia

Górnośląskie Centrum zdrowia Dziecka, tnie koszty i zwalnia pracowników. Nowiutki, nowoczesny i niezbędny do pracy rezonans magnetyczny jaki trafił do tego szpitala kupiła WOŚP! Za 40 mln można byłoby kupić 6 takich rezonansów i 8 karetek!

Ale ważniejsze jest otwarcie Panteonu Górnośląskiego. Multimedialnej wystawy na temat dziejów Śląska. Choć jeszcze nie wiadomo jakie konkretnie… umowa została już uroczyście podpisana przy dźwiękach „Boże coś Polskę” Sygnatariuszami umowy są metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, który udostępnia podziemia katedry, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz prezydent Katowic Marcin Krupa.

Otwarcie Panteonu zaplanowano na czerwiec 2022 roku. Ekspozycja wypełni wysokie i puste podziemia katedry. Koszt inwestycji oszacowano na ponad 40 mln zł. Większość pochłonie remont podziemi katedry.

Kościół tworzy za 40 mln wystawkę o Sląsku w podziemiach – wideo poniżej

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!
Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
 • 112.6K
  Udostępnienia

37 thoughts on “40 mln zł – tyle z budżetu państwa trafi do kościelnej kasy

 1. Pier-olony kościół bierze pieniądze cały czas na dziwki i luksusy. Nawet nie da złotówki! Każdy pomaga jak może w tej sytuacji, kościół pomaga tylko sobie.

 2. Pier****y kościół bierze pieniądze cały czas na dz***ki i luksusy. Nawet nie da złotówki! Każdy pomaga jak może w tej sytuacji, kościół pomaga tylko sobie.

 3. Za co te sku.rwysyny dostaną kase? No za co?? Te pie..rdolone ści.erwa co niby pierdolą o braterstwie, miłości i inych gówno wartych dla nich wartościach wyłudzają od ludzi pieniądze? Tak jak ten pierdolony cw.el rYdzyk :/ to ku.rwa niby nie ma kasy na leczenie i pomoc szpitalom i dla ludzi a tu te jeb.bane sku.rwysyny dostają kase..? Nic tylko spalić chu.jom kościoły i pluć w ryj i do gazu wpier.dalać :/

 4. Te czarne sk……y mają nieść pomoc, współczucie i daleko idące wartości a jak zawsze tylko kasa ..?…. pedały

 5. za co ta kasa? dlaczego siostry zakonne czy księża nie pomagają w szpitalach? ludzie zbierają się w grupy pomagaja jak mogą a te mafia w czarnych sutannach tylko wyciąga ręce po kasę,,dotad byłam cicho,,ale k…aile mozna to znosić

 6. Przyjdzie czas że szala goryczy się przeleje i kościół zapłaci za swoją postawę…. My społeczeństwo o to zadbamy

 7. Moim zdaniem, powinno sie postawić przed sądem poprzedni rzad złodziejski PO, za marnowanie pieniędzy. Obecnie Prawo I Sprawiedliwość nie podnoszac podatków, wspomaga społeczeństwo wieloma programami finansowymi. A mówili oszołomy z PO , że :Piniedzy niema:

  1. Nie podnoszą podatków? Podnieśli 16 istniejących podatków i stworzyli 15 nowych.
   Jesteś trollem czy wiedzę o świecie czerpiesz z TVP?

  2. Bożena, obudź się w końcu. Co chwila podwyżka zus dla przedsiebiorców, prąd, śmieci, czynsz, pracownicy, jedzenie a ty ślepo dalej powtarzasz te brednie. Trolllllu

  3. Chyba przebitka cen w sklepach, do tego stopnia za przykładowa kwotę 100zl kupisz może 1/4 tego compzna było kupić nim objęli władze. Co z tego że wypłacają 500+ (tym przekupili głosujących i tylko przez to nie zwolnią stołka), koszty życia wzrosły chyba z 500%, życie jest coraz droższe, ale co z tego przecież jest 500+

   1. Zgadzam się z Tobą to co się dzieje to parodia kiedyś za 100zl zrobiło się zakupy A teraz musisz liczyć czy nie przekroczysz tej sumy brak słów nawet 500+ nie ogarnia tego że życie jest drogie pozdrawiam Cię.

  4. Przed sadem powinno się postawić rzad PiS, za marnowanie pieniędzy. Od dwóch dni szukam w Polsce leku. Są ostatnie opakowanie w aptekach, ale przecież nie pojadę ponad 200 km lub 500 za dwoma opakowaniami leku (bo tyle lekarz może wypisać mi na receptę), poprzez apteki nie ma możliwości ściągnąć. Rząd PO nie był rewelacyjnym rządem, ale leków przynajmniej moich nie brakowało i były zdecydowania tańsze.

  5. Tępa dzido, zapraszam do realnego świata, a nie życie w mrzonkach którymi karmi cię pisokomuna!!

 8. Przecież jesteście dla ludzi !!!! A co wy robicie ? Ludzie umierają a wy jakieś kamienie kupujecie !!!!!

 9. Kto zrozumiał, co przeczytał? Napisane jest, że biskup udostępnia (puste) podziemia katedry. Można wybudować następny budynek za 5 mln zł, będzie lepiej? Inwestorami są minister i wojewoda.
  „otwarcie Panteonu Górnośląskiego. Multedialnej wystawy na temat dziejów Śląska”.
  Dziennikarz, co pisać nie umie – „Multedialnej”, zamiast multimedialnej.

  1. Myślę,że te pieniądze powinny trafić do pozbawionych możliwości pracy ludzi i do ubogiej służby zdrowis ,która której brakuje podstawowych sprzętów do ratowania nas potencjalnych pacjentów i siebie swoje rodziny.

 10. I tak rząd dba o nas,z piniedzy które dostał od UE daje Księdzon zamiast ratować ludzi,Precz z nimi

 11. sk-syństwo,powinno być odwrotnie,a rząd tak dba o nas,odda im pieniądze z dotacji UE

 12. 130 biskupów – darmozjadów , Ponad milion pln miesięcznie kosztuje ich wynagrodzenie . utrzymanie pałaców , które zastępują im mieszkania to szacunkowy koszt 5 milionów , więc te 40 milionów przejedzą w pół roku !!!!, Ale spoko za pół roku Gliński sypnie kasą na michę dla purpury

 13. Banda czarnych złodzieji okrada nas już 1000 lat.Zachód sobie na to nie pozwoli.A nasi PISowscy żłódżięję nawet nas nie zapytają,czy mogą nasze zarobki oddać bandzie czarnych pedofilów.cZY MY MAMY JAKĄŚ ARMIE WOISKA CO BY NAS CHRONIŁA PRZED OBCĄ NAWAŁNICĄ.WATYKAŃSKĄ???Do kurwy mamy ,ludzie!obudzcje się.

 14. Jestem pewien,że już najwyższy czas pogonić tę czarną stonkę z Polski. Jeśli ktokolwiek określa się jako wierzący to niech sam z własnej kieszeni płaci na nich.

 15. Pojeb…………. ło !!! Ludzie harują jak woły, za miskę ryżu !! Tak, bo tak niestety wyglądają nasze pensje !! Jeden podatek, goni kolejny, a P-“OSŁOWIE” ot tak dają bandzie nierobów tyle kasy !!! Pracujemy juz tylko na opłacenie rachunków i miskę ryżu każdego dnia bo nie satć ludzi na nic więcej !!! Ludzie czekają latami na zabiegi, operacje, służba zdrowia to jakaś kpina w ostatnich latach!! Jak widzę to wszystko to chyba zacznę się modlić co by “BÓk” zesłał jakąś plagę na wiejską !!!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: