Mocny wpis Jurka Owsiaka!

Podziel się artykułem:
  • 107
    Udostępnienia

Kto, jak kto, ale Jurek Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, znają się na pomaganiu ludziom. Nikt tak nie rozumie, że pieniądze są potrzebne w polskiej służbie zdrowia.

Tymczasem PIS, między innymi ręką Joanny Lichockiej, pozbawia szans na wyzdrowienie chorych na raka, w imię partyjnej propagandy. Traktuje obywateli jak śmieci.

Nic dziwi więc emocjonalny wpis Jurka Owsiaka.

Środkowy palec

Posłanka PiS, Joanna Lichocka, pokazała środkowy palec po głosowaniu w sprawie dwóch miliardów złotych przyznanych na TVP przez Sejm RP. To był gest zwycięstwa pani poseł i jej ugrupowania nad opozycją. To także był gest zwycięstwa śmierci nad życiem. Dwa miliardy złotych, które dzisiaj powinny być przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia Polaków.

Fundacja WOŚP przez 27 lat wydała na sprzęt medyczny miliard sto dwadzieścia sześć milionów złotych. To nieco ponad połowa tej sumy. Jej rzeczywisty wymiar to 62 tysiące urządzeń medycznych, służących ratowaniu życia i zdrowia. Konkret? Absolutny konkret.

Żeby dorównać rocznym dotacjom na TVP, musimy działać wiele, wiele lat. System opieki zdrowotnej Polaków jest w rozsypce. Brakuje 60 tysięcy lekarzy i 100 tysięcy pracowników personelu medycznego. A tymczasem posłanka Joanna Lichocka pokazuje „fk **off” nam, Polakom. I niech nie p**doli, że pocierała nos. Foty pokazują wyraźnie, jaki to gest.

To tak dołuje, tak gnoi, to tak dobitnie mi pokazuje, że jestem zero, że nie mam tu nic do gadania… Jestem drugą, trzecią, a może czwartą kategorią obywatela… Do czego już doszło w publicznej debacie?

Żądam, aby pani Joanna Lichocka natychmiast złożyła mandat poselski. Obraziła miliony Polaków. A jej partia pokazała, że nasze, Polaków, zdrowie, przegrało z chorym, partyjnym myśleniem.

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 107
    Udostępnienia

Dodaj komentarz