Naukowcy z Wielkiej Brytanii rozpoczęli testowanie nowej szczepionki przeciwko koronawirusowi na myszach

Podziel się artykułem:

Zespół brytyjskich naukowców rozpoczął testy na zwierzętach szczepionki przeciwko nowej epidemii koronawirusa, która została ogłoszona przez WHO jako globalny stan zagrożenia zdrowia publicznego. Infekcja zabiła ponad 1000 osób na całym świecie.

Naukowcy z Imperial College London twierdzą, że ich ostatecznym celem jest skuteczny i bezpieczny sposób zatrzymania wirusa w ciągu roku.

„Właśnie zaszczepiliśmy myszy, szczepionką którą wytworzyliśmy z bakterii koronawirusa”, powiedział w poniedziałek badacz z Imperial College London, Paul McKay.

Zespół uważa, że ​​są jedną z pierwszych grup naukowców, którzy rozpoczęli testy szczepionki na zwierzętach. Mają nadzieję ustalić odporność myszy testowych w nadchodzących tygodniach. Wielu naukowców ciężko pracuje nad opracowaniem techniki walki z tą nową infekcją wirusową.

Doniesiono, że naukowcy z chińskiego uniwersytetu w Szanghaju wstrzyknęli myszom testową szczepionkę w ostatnią niedzielę. Ale nie było oficjalnych ogłoszeń dotyczących tych testów ze strony chińskiej.

Większość globalnych badań koncentrujących się na znalezieniu szczepionki jest finansowana przez Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (CEPI). CEPI powstało na Światowym Forum Ekonomicznym 2017 w Davos, aby pomóc firmom farmaceutycznym i uniwersytetom połączyć siły i wyeliminować niebezpieczne i możliwe do uniknięcia choroby. Imperial College London nie otrzymuje żadnych funduszy z CEPI na bieżące badania. Naukowcy planują zabiegać o fundusze po zakończeniu testów na zwierzętach.

Ponieważ nowy koronawirus rozprzestrzenił się na ponad 40000 osób na całym świecie, szczepienie może okazać się bardzo przydatne w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się. Ale nie jest to łatwy proces i zwykle wymaga wielu lat testów na zwierzętach i prób klinicznych, zanim będzie można go faktycznie użyć.

Na szczęście przez prawie dwie dekady intensywnie badaliśmy koronawirusa, ponieważ nowy wirus jest bardzo podobny do wirusa, który stał za infekcją SARS. Imperial College w Londynie ma nadzieję, że to bogactwo wiedzy przyspieszy stworzenie szczepionki.

Jeśli testy na zwierzętach zakończą się pomyślnie, zespół przedstawi szczepionkę do badań klinicznych. Są przekonani, że do końca tego roku mogą uzyskać sprawdzoną szczepionkę do stosowania u ludzi.

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz