Kościół murem za Andrzejem Dudą!

Podziel się artykułem:
  • 5.6K
    Udostępnienia

Przymierze Kościoła katolickiego z rządem trwa w najlepsze. Temu pierwszemu przynosi ogromne zyski finansowe, rządowi oczywiscie wyborców. 

Nic więc dziwnego, że każda ze stron walczy o utrzymanie tego związku. 

Jak się dowiedzieliśmy dzisiaj, w pewnej niewielkiej miejscowości o nazwie Wierzbna, proboszcz zapowiedział, że w przyszłym tygodniu przed kościołem będą zbierane podpisy poparcia dla Andrzeja Dudy. Akcje mają przeprowadzić działacze Akcji Katolickiej.

W tej małej miejscowości żyje około 1300 osób, a wiadomo nie od dzisiaj, że księża w małych miejscowościach mają największą władzę. W niedzielę 9 lutego br. proboszcz parafii odczytał ogłoszenia duszpasterskie, a jedno z nich dotyczyło zbliżających się wyborów prezydenckich.

“Za tydzień po każdej Mszy Św. członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej będą zbierać podpisy popierające kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta, w celu zarejestrowania Komitetu Wyborczego. Osoby chcące wyrazić swoje poparcie będą potrzebowały numer PESEL” – czytamy w ogłoszeniach parafialnych zamieszczonych na stronie internetowej parafii.

Proboszcz zaczyna tłumaczyć, że ogłoszenie nie jest jego, a on “tylko” udostępnia je na stronie parafii.

– Członkowie Akcji Katolickiej wyrazili chęć poparcia kandydatury pana Andrzeja Dudy. Na ich prośbę odpowiedziałem pozytywnie i takie ogłoszenie zamieściłem – mówi „Gazecie Wyborczej” ks. Wiesław Dziwik, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wierzbnej

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 5.6K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz