Imigrant z Polski, protestuje razem z nazistami przeciwko imigrantom! [Wideo]

Podziel się artykułem:

Polacy stanowią największą mniejszość narodową w Irlandii. Według irlandzkich służb statystycznych, Zieloną Wyspę zamieszkuje 122,5 tysiąca Polaków. Z kolei blisko 136 tysięcy mieszkańców Irlandii wskazuje na polski, jako na pierwszy używany w domu język

fot. ZBIGNIEW OSIOWY / FORUM

Według irlandzkich służb statystycznych, Zieloną Wyspę zamieszkuje 122,5 tysiąca Polaków. Z kolei blisko 136 tysięcy mieszkańców Irlandii wskazuje na polski, jako na pierwszy używany w domu język. Zgodnie z opracowanymi właśnie wynikami zeszłorocznego spisu ludności, Irlandię zamieszkuje 535 tys.

“Bohater” naszego artykułu również wyjechał do Irlandii i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że maszerował on z ludźmi z ugrupowań nazistowskich i protestował przeciwko imigrantom. Czyli protestował sam przeciwko sobie. 

Na szczęście społeczność stolicy Irlandii stanela na wysokosci zadania.

Komentarz jednego z uczestników kontrmanifestacji: 

“Każda część społeczeństwa zjednoczyła się, aby powstrzymać faszystowskich rasistów od ulic dzisiejszej stolicy Irlandii. Republikanie, Socjaliści, Niezależni, Niepolitycznie nastawieni i wielu członków społeczności imigrantów, którzy przybyli, aby sami sobie życie w naszym wielkim kraju. Kilku rasistowskich nazistów próbowało zaistnieć na ulicach stolicy, atakując członków społeczności imigrantów, aż zgromadzenie na ulicy O`Connell maszerowało na tych nazistów i wypchnęło ich z miasta”

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz