Mężczyzna założył plastikowy namiot w samolocie, aby uniknąć zakażenia koronawirusem

Podziel się artykułem:

Wybuch epidemii koronawirusa wstrząsnął światem, a liczba zainfekowanych przypadków rośnie z każdym dniem. Najnowsze doniesienia sugerują, że liczba ofiar śmiertelnych wynosi około 800 osób. Podczas gdy kraje na całym świecie podejmują działania w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa, amerykański biznesmen o nazwisku Rick Pescovitz postanowił samodzielnie podjąć środki ostrożności.

Fot. The Science Page

Pan Pescovitz był widziany w osobistym, przezroczystym namiocie, gdy siedział na siedzeniu przy oknie samolotu. Brat Ricka, David Pescowicz, powiedział na swoim blogu „BoingBoing”, że nosił go, aby uniknąć zarażenia koronawirusem.

Wiele osób uważa to za chwyt reklamowy. Rick jest także prezesem StadiumPod, firmy produkującej namioty sportowe „Under the Weather Pods” dla widzów sportowych. Produkt skierowany był do matek i tatusiów, którzy chcą zachować suchość, gdy pada deszcz. Został opisany w amerykańskim programie rzeczywistości biznesowej „Shark Tank”.

Wygląda na to, że Rick zmienił swoją „Kapsułę na złą pogodę ” w osobistą strefę kwarantanny podczas lotu. Chociaż nie jest jasne, jak bezpieczny jest rzeczywiście ten produkt, eksperci twierdzą, że koronawirusa można leczyć jak zwykłą infekcję grypową. Regularnie myj ręce i zawsze bierz pod uwagę możliwość dotknięcia zanieczyszczonej powierzchni.

Źródło: The Science Page

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem: