Dlaczego Andrzej Duda wygra wybory 10 Maja.

Podziel się artykułem:

Spojrzymy na kalendarz: wybory odbędą się 10 maja.czyli dokładnie 10 dnia po Święcie Pracy i tydzień od Święta Konstytucji 3. Maja, co oczywiście jest przypadkiem. Dwa dni wcześniej, pamiętajmy, odbędą się uroczystości 75 rocznicy zakończenia II wojny Światowej.

To oczywiście przypadek, że dzięki takiemu kalendarzowi kandydat Andrzej Duda będzie mógł błyszczeć na wszelakich uroczystościach państwowych.

Ale nie to jest największym sprzymierzeńcem prezydenta. Jest nim mianowicie fakt, ze 10 maja w kościołach w całym kraju będzie śpiewamy psalm o prawie i sprawiedliwości.

Nie to, że się czepiamy, bo to pewnie przypadek” – piszą na Twitterze Młodzi Demokraci z Białegostoku. “Ale jak coś, żebyście się nie zdziwili, to 10 maja, w dniu wyborów prezydenckich, taki oto psalm będzie śpiewany w kościele” – dodali.

W psalmie uczestnicy każdej mszy świętej usłyszą, że “słowo Pana jest prawe, a każde Jego dzieło godne zaufania”. Oraz że “On miłuje prawo i sprawiedliwość, ziemia jest pełna Jego łaski”.Partia rządząca potrafi wykorzystać wszystkie okazje, byleby odnieść zwycięstwo, więc raczej trudno tu o przypadek, zwłaszcza że ten sam psalm  został odczytany w kościołach również 21 października 2018 roku, czyli w dniu… wyborów samorządowych.

Przypadek? Nie sądzę…

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem: